Je už vaše dítě prvňáček?


Dverepro vily - prvnacek

…..ale stále věří na víly a skřítky???


.

Trápí ho ve škole?

  • problém s výslovností?

  • strach z nového kolektivu?

  • náročný domácí úkol?

  • nový kroužek?

Mám pro vás jednoduché řešení. Nebojte se a podporujte. Víly a skřítkové vám v tom určitě pomůžou!

Můžete využít našich dveří, které máte třeba pro zoubkovou vílu.

A že ještě žádné nemáte? Nevadí, vyberte si v mém obchůdku. Možností je spousta!

 

A jak na to?

V noci, ale i přes den můžete chystat různé vzkazy, podle aktuálního problému ve škole. Zkuste dítěti napsat, že o jeho trápení víte a že je to jen přechodné období plné nových změn. Povzbuďte vaši dceru nebo syna. Konkrétní příklad problému vaše děti ještě více přesvědčí o tom, že víly a skřítkové opravdu existují!

Pokud čtete tento článek dříve, zkuste začít ještě během předškolního roku. Můžete své dítě postupně chystat na novinky a situace, které mohou ve škole nastat. Používejte pozitivní motivační věty!

Například si můžete během roku vytvořit zahrádku pro víly a skřítky. Inspiraci najdete na mých stránkách – Zahrádky pro víly. Děti budou venku na čerstvém vzduchu, běhat a rozvíjet si kreativitu a fantazii tvořením.  Pobyt venku a pohyb jim bude rozvíjet vlastní rozum – musí totiž objevovat a zvládat nové úkony, přicházet do styku s neznámými věcmi, zkoumat, jak co funguje. Začnou tak pro nové předměty používat i nová slova a obohacovat tak svou slovní zásobu.

Můžete dítěti pomoci obstát v novém prostředí a zvládnout nároky školního světa. Zodpovídat dotazy, ptát se co dítě trápí nebo jak určité situace mezi dětmi zvládá. Řešení pak můžete posílat přes dveře pro víly a skřítky. Děti jsou úžasné bytosti a každé je opravdu jiné. Mohou být nebojácné, radostné a nezaleknou se překážek. Jiné děti jsou zase ostýchavé, snadno se rozpláčou a každý neúspěch těžce nesou. Zkuste podporovat dítě v jeho samostatnosti a budovat jeho sebedůvěru. A vše se zlepší! Vždyť víly a skřítci vám mohou být nápomocni. A děti jim pak mohou sami napsat vzkaz a nebo vybrat nějaký dáreček miniatur jako poděkování.

A jaký bude výsledek?

Určitě se váš prvňáček bude brzy díky milým dopisům plným podpory a motivačních vět do školy více těšit a pochopí, že se vše postupně naučí a zvykne si.

Tak na nic nečekejte, vyberte si dveře pro vaše víly a skřítky, které se vám nejvíce líbí ještě DNES😊!

Mnoho štěstí přeje Dara!

 

POUŽITÉ DOPLŇKY